Červenec 2015

Alžběta Bavorská a Isabella Parmská - co vše mají společného?

28. července 2015 v 13:20 | Sarah
Ačkoliv od úmrtí Isabelly Parmské (1741-1763) uplynulo do narození Alžběty Bavorské (1837-1898) známé jako Sisi celých 74 let, historikové spolu tyto dvě dámy často porovnávají. Podívejme se tedy na souhrn bodů, které mají společné.

Vítejte!

26. července 2015 v 13:36 | Sarah |  Blogové reformy
Historie mě vždycky lákala. Už jako malá jsem dychtivě poslouchala, později si už sama četla, příběhy a osudy panovníků, spisovatelů, skladatelů a jiných historických osobností.
Ačkoliv jsem už vyrostla z doby, kdy jsem všem tvrdila, že otcem Marie Terezie byl Karel IV. (jenomže ono je docela rozdíl, jestli je ,,I" před nebo za ,,V"!), stále mě to baví a doma mám dlouhý seznam přečtených knih na toto téma.
Kromě tohoto blogu mám ještě svůj osobní, který najdete zde. Sice se tam sem tam o své nadšenosti k historii zmíním, usuzuji však, že většinu mých čtenářů to nezajímá a takové články jim tam mohou připadat zbytečné, ba i nudné.
A z toho důvodu jsem si založila tento blog, kde svou nadšenost vůbec nebudu skrývat, ale naopak to s ní budu doslova přehánět. Ale co, však tady už můžu, ne?
Mám už plno nápadů na články a zajímavé rubriky, takže by si tady za nějaký ten čas mohl počíst každý. :) Nejvíce se nejspíš budu věnovat mému milovanému rokoku a celkově 18. století, ale budu se snažit témata střídat.
Prosím, pokud zase budu tvrdit, že otcem Marie Terezie je Karel IV. (což s ve tomhle případě určitě nestane, ale však chápete, jak to myslím, že jo?), upozorněte mě na to do komentářů, ať to opravím. Sice si před vydáním články čtu, ale když je těch dat a jmen tolik, lehce se ztratím. :D
Za design vděčím a mockrát děkuji skvělé blogerce z dena.destra.sk !

Ok, teď už jsem řekla napsala vše, co jsem chtěla. Děkuju vám za přečtení článku,
Sarah