Srpen 2015

Marie Terezie - zasnoubení, manželství & její milý

27. srpna 2015 v 15:19 | Sarah |  Děti císařovny Marie Terezie
Zmínkou o hraběnce Marii Karolině von Fuchsové jsem minule článek o dětství Marie Terezie, kterou hraběnka vychovávála, ukončila a dnes jí tento článek začínám. Byla to právě ,,mami", která měla prsty v tom, že se Karel VI. rozhodl svou dceru provdat za Františka Štěpána Lotrinského, do nějž se Marie Terezie už jako malá zamilovala.
V tomto díle o životě mnou velice obdivované císařovny se zamířím na to, jak se z pouhého a nevinného dětského snění vyklubala tak obrovská láska vedoucí až k celoživotnímu manželství.Návštěva Schönbrunnu

17. srpna 2015 v 15:09 | Sarah
Už jsem psala o mé návštěvě zimního sídla Habsburků, Hofbrugu. Zmiňovala jsem, že jsem navštívila i jejich tehdejší letní sídlo Schönbrunn a slíbila, že i o něm napíšu. A tadá, svůj slib plním!
I tento zámek má své stránky a najdete je zde.

Děti Marie Terezie - recenze knihy

7. srpna 2015 v 15:19 | Sarah |  Recenze knih
Jednou jsem četla recenzi na knihu Dcery Marie Terezie a řekla jsem si, že si ji musím přečíst. V naši městské knihovně ji však neměli (byly tam jen dvě knihy o Marii Terezii od Jany Janusové, které jsem už ale četla) a neměli ji ani v knihkupectví. Narazila jsem tam však na knihu Děti Marie Terezie, a tak jsem si vzala aspoň tu. V tomto článku vám přináším recenzi na ni.


Spřátelené blogy - zápis

3. srpna 2015 v 13:34 | Sarah |  Blogové reformy
Zápis blogů pro spřátelení!

Marie Terezie - dětství

1. srpna 2015 v 17:30 | Sarah |  Marie Terezie
Někomu se může zdát docela divné, že zatím v každém mém článku zmiňuji Marii Terezii. Většina z nás si ji pamatuje prostě jen jako nějakou královnu, co zavedla nějaké reformy, ale test o ni byl už dávno.
Jenomže já se na historii snažím dívat jinak. Pro mě to není prostě jen nějaká královna. Vždyť jsem už o ni taky přečetla tolik knih a článků, dělala jsem taky několik referátů o ni.
Jak to tu holku sakra může bavit?
Jak? Jednoduše tak, že jsem zjistila, že...
Tuto větu byste mohli doplnit sami. Rozhodla jsem se totiž, že vám její život shrnu do několika kapitol, přičemž vynechám takové ty nudné pilitické věci (nebo je zmíním jen tak nějak v kostce) a zaměřím se jen na její soukromý život - co vy na to?
Musím tedy samozřejmě začít jejím dětstvím. Kapitoly budou trošku kratší a příště budu psát o jejím zasnoubení.