Říjen 2015

1. a 2. design

31. října 2015 v 23:32 | Sarah |  Blogové reformy
Tak konečně jsem se vrátila ze zahraničí a tento článek píšu hned, jak jsem se dostala k dosahu naši domácí Wi-Fi.
Koho to zajímá, byla jsem ve Vídni a nyní mám několik nápadů na články, takže v příštích několika týdnech nečekejte jiné články než o Habsburcích.
Nyní však k tématu - jistě jste si již všimli, že blog má nový design!
Jsem z něj opravdu nadšená! Je tam vše, co jsem chtěla, a zároveň to nevypadá přeplácaně. Domčí za něj mockrát děkuji, je opravdu povedený. ^^

Jak vznikl Halloween

28. října 2015 v 15:25 | Sarah |  Zajímavosti
Svátek slavený zejména v U.S.A., Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Japonsku, Švédsku a mnoha dalších zemí. Svátek duchů, čarodějnic a démonů. Svátek některými milovaný a některými nenáviděný, dětmi ve zmíněných krajinách však jistě zbožňovaný. Svátek slavený 31. října. Svátek plný vydlabávaných dýní, koledování, kostýmů, smíchu i řevu.
Halloween!
Jak ale tento zvyk vznikl?


10 důvodů, proč miluji historii

20. října 2015 v 13:16 | Sarah
Při zakládání tohoto blogu jsem krom jiného žila v iluzi, že na Téma týdne článek nikdy nenapíšu, protože jsem pochopitelně pochybovala o tom, že se někdy objeví takové téma, které by se k tomuto blogu hodilo.
A voilà, když si to Sarah upraví po svém, jde všechno.
Takže i sepsat 10 důvodů, proč miluji historii.

Poslední dopis Marie Antoinetty

15. října 2015 v 16:28 | Sarah |  Děti Marie Terezie - dcery
Zítra je 16. října, tedy den, kdy byla popravena Marie Antoinetta. Tomuto tématu se budu více věnovat v připravovaném článku, který by měl vyjít zítra.
Dnes přináším dopis, který tato Francouzská královna napsala několik hodin před popravením v roce 1793. Byl určen pro její švagrovou, ke které se však dopis nikdy nedostal. Přešel přes mnoho rukou, než po mnoha letech spatřil světlo veřejnosti.
(P.S. To pozadí na úvodním obrázku by měl být jeden z opravdových dopisů Marie Antoinetty - právě tento měl být určený Leopoldovi II. ; stejně tak i ten podpis na konci článku by měl být její. )